Все, що ви хотіли знати про лихоманку Ебола 2014
До кінця серпня 2014 більше 1500 людей загинуло від вірусу Ебола, переважно в Африці.
Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) оголосила про те, що лихоманка Ебола являє собою загрозу міжнародного значення.
Останні новини: лихоманка Ебола 2014
ВООЗ попередила, що число випадків захворювання лихоманкою Ебола може вирости до 20 000, так як смертельний вірус розповсюджується дуже швидко.
На даний момент зафіксовано 3069 випадків зараження, з них 1552 привели до смертельного результату.
Однак фахівці заявляють, що реальне число хворих в 2-4 рази більше.
Щоб стримати епідемію потрібно близько 490 мільйонів доларів.
Спалах лихоманки Ебола в Африці
Вірус вперше відкрили в 1976 році в селі біля річки Ебола і Демократичній Республіці Конго і у віддаленій області Судану в Африці. Тоді хвороба забрала життя 280 людей.
Поточний спалах лихоманки Ебола в Африці є найсмертельнішою з моменту відкриття вірусу Ебола.
Випадки захворювання зосереджені в Гвінеї, Сьєрра-Леоне, Ліберії, Нігерії, Демократичній Республіці Конго.
Так що ж являє собою лихоманка Ебола і чи можна її вилікувати?
Вірус Ебола
Вірус Ебола належить до групи вірусів, які викликають смертельну геморагічну лихоманку. Це означає що, він наводить до внутрішньої і зовнішнього кровотечі.
У вірусу довгий інкубаційний період, який становить від 2 до 21 дня після інфікування. Ранні симптоми включають в себе лихоманку, м'язову слабкість, біль в горлі і головний біль.
У міру поширення по організму, вірус вражає імунну систему, функції печінки і нирок і веде до кровотечі.
Це один з найбільш смертельних вірусів в світі, а рівень смертності досягає приблизно 50-90 відсотків.
Згідно ВООЗ існує п'ять різних видів вірусу Ебола, названих на честь місць, де вони з'явилися: Бундібуджіо, Судан, Заїр, Таї Форест і Рестон.
· Бундібуджіо, Судан і Заїр пов'язані з найбільшими спалахами геморагічної лихоманки в Африці.
· Вірус Таї Форест був виявлений в Кот д'Івуарі, коли дослідник, що вивчає диких шимпанзе, захворів в 1994 році після проведення розтину тварин. Дослідник пізніше видужав.
· Рестонскій еболавірус був виявлений у мавп, що прибули з Філіппін. Хоча люди заражалися рестонскім еболавірусом, у людей не було випадків захворювання або смерті від цього типу вірусу.
Як передається вірус Ебола?
Вірус передається при прямому контакті з кров'ю та виділеннями (екскременти, сеча, слина, насіннєва рідина) від інфікованої людини або тварини, або через заражені поверхні, голки і медичні інструменти.
Чоловіки, видужалі від хвороби, можуть передати вірус через насінну рідину до 7 тижнів після одужання.
Часто хвороба підхоплюють люди, що доглядають за хворим, або ті, хто бере участь у похованні.
Це трапляється, якщо людина, що доглядає за хворим лихоманкою Ебола, не прийняла достатньо заходів захисту, як наприклад, використання захисного одягу і рукавичок.
Пацієнт не заразний, поки не з'являться перші ознаки захворювання.
Вірус Ебола не передається через повітря, воду або продукти.
Симптоми лихоманки Ебола
У початковій стадії симптоми зараження вірусом Ебола нагадують грип та інші схожі хвороби. Симптоми з'являються через 2-21 день після зараження і включають:
· Лихоманку (високу температуру)
· Головну біль
· М'язові болі і ломоту в суглобах
· Біль у горлі
· Слабкість
· Біль у животі
· Втрату апетиту
У міру прогресування хвороби, виникає внутрішня кровотеча, а також кровотеча з очей, носа і вух. Людина може кашляти або рвати кров'ю, у нього може бути кривавий пронос і висип.
Лікування лихоманки Ебола
Спеціального лікування лихоманки Ебола не існує. Пацієнтів ізолюють і підтримують за допомогою заходів, які зменшують зневоднення, штучної вентиляції легенів і нормалізації кров'яного тиску.
На даний момент немає схваленого лікування або вакцини від вірусу Ебола.
Однак кілька фармацевтичних компаній перевіряють різні методи лікування, а виробники з США, Канади, Японії та Росії заявили про розробку експериментальної вакцини.
Російська вакцина має позитивні результати доклінічних випробувань, але потрібні подальші випробування.
Японські дослідники запропонували для боротьби з вірусом Ебола препарат від грипу Favipiravir.
Стурбованість тим, що спалах Еболи може вийти за межі західної частини Африки призвела до використання лікування, що знаходиться в стадії розробки.
Двоє американських лікарів Кент Брентлі (Kent Brantly) і Ненсі Райтбол (Nancy Writebol), що підхопили вірус Ебола під час лікування пацієнтів в Ліберії пройшли експериментальне лікування, назване ZMapp - коктейль з антитіл, розроблених компанією Mapp Biopharmaceutical.
Вони змогли вилікуватися, однак лікар з Ліберії Абрахам Борбор (Abraham Borbor), який теж брав ZMapp, помер, незважаючи на те, що на початку були ознаки поліпшення.
#цецікаво #різне